NAWIĄZYWANIE ZDROWEJ RELACJI Z JEDZENIEM

Kiedy w naszej relacji z żywnością brakuje harmonii, tracimy wrodzoną radość z jedzenia. Jeśli ta relacja jest zaburzona od wielu lat, można zapomnieć, jak to jest jeść „normalnie”. A właściwie jak to było jeść „normalnie”, ponieważ we wczesnym dzieciństwie niemal każdy przeżywa naturalną radość jedzenia i instynktowną świadomość, jak bardzo jest to przyjemne.

 

Oto kilka elementów składających się na zdrową relację z jedzeniem:

 

1. Czujesz się szczęśliwy i w pełni zaangażowany w życie, nawet kiedy nie jesz. (Jedzenie nie jest jedynym pewnym źródłem przyjemności i satysfakcji).

2. ?Jeśli nie czujesz się głodny, nie jesz.

3. ?Przestajesz jeść, kiedy czujesz się syty i możesz zostawić jedzenie na talerzu.

4. ?Między porami posiłków, które jesz z przyjemnością, gdy czujesz się głodny, masz kilkugodzinne okresy przerwy, kiedy nie jesz ani nie myślisz o jedzeniu.

5. ?Jesz z przyjemnością różne rodzaje potraw.

6. Utrzymujesz zdrową wagę, która jest stała lub waha się w granicach 2,5–3,5 kilograma. Nie musisz się ważyć częściej niż raz na kilka miesięcy.

7. ?Nie masz obsesji na punkcie jedzenia ani nie liczysz kalorii, żeby zdecydować, czy możesz sobie pozwolić na zjedzenie czegoś.

Jeśli w Twoim wypadku niektóre z powyższych stwierdzeń nie są prawdziwe, nie martw się. Wielu z nas nabawiło się niezdrowych przyzwyczajeń pod wpływem najróżniejszych czynników wpływających na nasze życie. Na szczęście uważność w jedzeniu oraz intuicyjne odżywianie może pomóc odzyskać naturalne poczucie równowagi, satysfakcji i przyjemności z jedzenia. Zapraszam Cię do indywidualnej współpracy.

Możesz tez napisać do mnie z czym masz największy problem a ja odpiszę z informacją jak mogłaby wyglądać współpraca i ile trwać 


punkty za Jan chozen Bay