Nazywam się Małgorzata Zięba. 

Jestem psychoterapeutką Gestalt,

psychodietetyczką i coachem.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz parami.

Wspieram w różnego rodzaju kryzysach życiowych, problemach relacyjnych, stresie, obniżeniu nastroju, niskim poczuciu własnej wartości, zaburzonej relacji z jedzeniem.

Podejście

  • „Czując – leczysz”. Wierzę, że kontakt, w którym znajdujemy uważność, ciekawość, bezpieczeństwo może być transformujący i leczący. To dzięki relacjom zdrowiejemy i w relacjach nabywamy psychologiczną odporność, stabilność i bezpieczeństwo (także to wewnętrzne) a przecież dzięki niemu dopiero możemy swobodnie eksplorować to, kim jesteśmy.

Gestalt oznacza całość. To nurt humanistyczno – egzystencjalny, holistyczny, w którym terapeuci zwracają uwagę na to co dzieje się „tu i teraz” – w kontakcie, na uczucia, myśli, wzorce zachowania, doznania płynące z ciała, bez pomijania kontekstu życia, środowiska (więcej o psychoterapii Gestalt tu). 


  • Jako psychodietetyczka podążam za nurtem jedzenia uważnego (mindful eating) i intuicyjnego (jestem współtwórczynią Akademi Jedzenia Intuicyjnego). Pomagam wprowadzić wolność i spokój w relacje z jedzeniem, dbarczać je z nadmiaru nadanych mu ról (np. pocieszyciela, jedynego regulatora napięcia). Wspieram w wyjściu z błędnego koła odchudzania, zaburzonego jedzenia – np. nasilongo pod wpływem emocji, chaotycznego. Więcej o psychodietetyce tu.

Przy zaburzeniach odżywiania takich jak jedzenie kompulsywne, bulimia, anoreksja zapraszam do pracy psychoterapeutycznej.


Wykształcenie, Rozwój

Dużą rolę w początkach mojej drogi zawodowej odegrał coaching a obecnie nurt Gestalt i ACT (terapia akceptacji i zaangażowania). Pierwszy nauczył mnie koncentracji na tym co już działa w naszym życiu, pracy z zasobami, wartościami i przekonaniami, a dwa kolejne pokazały mi i pogłębiły przekonnie, że gdy czujemy, przeżywamy i rozumiemy własne emocje – łatwiej wychodziny z utknięć i uzdrawiamy siebie. 

Od 2009 roku rozwijam się w kierunku udzielania wsparcia i pomocy ludziom.

  • Certyfikat coacha uzyskałam w Krakowie (roczna Szkoła Profesjonalnego Coachingu, 2010 r) w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, z którym przez kilka lat współpracowałam.
  • Dyplom psychodietetyka uzyskałam w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie w 2013 r,
  • Umiejętności trenerskie rozwijałam m.in na Akademii Mistrzów Treningu (G.T Mentor, Kraków, 2013 r).
  • Terapii ACT i pracy z traumą – u uczyłam się u Sabiny Sadeckiej  („Rozmowy terapeutyczne budujące akceptację i zaangażowanie”(2021), „Ciało, relacje, zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną.” (2022)
  • Całościowe 4,5 -letnie szkolenie psychoterapeutyczne ukończyłam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, który jest ośrodkiem akredytowanym przez EAGT European Association for Gestalt Therapy (Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) oraz PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne). 1850 h (2024)
  • Regularnie podnoszę kompetencje uczestnicząc w różnorodnych tematycznie szkoleniach np. Psychoterapia jedzących za dużo,  praca z ciałem, praca ze snem, Life Coaching, NVC, Solution Focus Approach, terapia schematów, konferencje psychodietetyczne, terapia par.
  • Jestem po szkoleniu przygotowującym do pracy z osobami z różnorodności LGBT+)
  • Współpracowałam z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, Instytutem PROCES a obecnie z Instytutem W przestrzeni i z Centrum Psychoterapii Granat
  • Mam za sobą staż psychoterapeutyczny (Centrum Terapii Nerwic w Mosznej (200 h)
  • Ukończyłam swoje własne procesy coachingowe i psychoterapeutyczne.

Etyka zawodowa

  • Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i kieruję się kodeksem etycznym tego stowarzyszenia oraz członkiem stowarzyszenia ACBS (Association for Contextual Behavioral Science)
  • Pracę poddaję regularnej superwizji (dbam o jakość pracy pod opieką osób mających większe kompetencje i doświadczenie zawodowe) oraz interwizji (spotkania w gronie osób z zawodów pomocowych, gdzie wspieramy się nawzajem i dzielimy doświadczeniem).
  • Jeśli w trakcie procesu okazuje się, że temat pracy wykracza poza moje kompetencje – przekierowuję do innego specjalisty 

OPINIE z zakresu psychodietetyki


Odwiedź mnie też na instagramie 🙂

Konto psychoterapeutyczne

Konto psychodietetyczne