Tosty czy kanapki? Jedna czy dwie? Przy stole w kuchni czy po drodze do pracy? Wiesz, że każdego dnia podejmujesz około 200 decyzji żywieniowych?

 

 

Większość osób wie jakie jedzenie powinniśmy jeść trzadziej i jakie sprzyja tyciu. Wiedza o zdrowym odżywianiu jest szeroko dostępna – dlaczego więc to nie poprawia sytuacji?

CZYM JEST PSYCHODIETETYKA?

Najprościej można określić psychodietetykę jako dziedzinę wiedzy zajmującą się zarówno dietetycznymi jak i psychologicznymi i aspektami odżywiania się człowieka. Ale to, co wpływa na nasze apetyty związane jest także z genetyką, z socjologią, medycyną, a nawet z historią. 

Jedzenie stało się sposobem na zaspokajanie olbrzymiej ilości potrzeb psychospołecznych. Gdyby było wyłącznie „paliwem”, które zaspokaja tylko biologiczne potrzeby organizmu, odchudzanie, czy leczenie zaburzeń odżywiania nie byłoby tak skomplikowane… Niestety odczuwanie głodu i sytości nie jest regulowane jedynie mechanizmem fizjologicznym. 

Połączenie wiedzy z wielu dziedzin może być kluczowe w przeciwdziałaniu problemu nadwagi, otyłości i chorób dietozależnych z którym boryka się coraz więcej społeczeństw. Kwestie psychologiczne są w dalszym ciągu zbyt często pomijane.

Nauczyliśmy się słuchać tego co mówi przemysł odchudzający i różni często sprzeczni ze sobą „specjaliści”, a zatraciliśmy umiejętność słuchania tego co mówi do nas nasz własny organizm. Psychodietetyka pomaga wrócić do jedzenia intuicyjnego oraz zrozumieć jak wiele potrzeb przenosimy na relacje z jedzeniem.

Celem konsultacji psychodietetycznych jest szersze zrozumienie swoich wyborów, odkrycie blokad mentalnych uniemożliwiających zmianę wagi oraz wzbudzenie motywacji do zmiany.

KONSULTACJE PSCYHODIETETYCZNE to spotkania, podczas których będziesz stopniowo zmieniać podejście do odżywiania oraz rozwijać swoje kompetencje (wiedzę, umiejętności i postawy) w zakresie nowego, zdrowego stylu życia.  Otrzymasz moje wsparcie w tym procesie.

Więcej o konsultacjach przeczytasz w zakładce oferta. Możliwa praca on-line.

Szersza oferta> tutaj

OPINIE O PRACY ZE MNĄ

Cena za 50-cio minutowe spotkanie to 130 zl

(gabinet Plac solny 16)

 

Jeśli nie jesteś pewna/y czy problem z jedzeniem z jakim się borykasz nadaje się na sesje psychodietetyczne – napisz do mnie. Opisz w skrócie sytuację.

    Wysyłając wiadomość akceptujesz politykę prywatności.

    Po psychodietetyczne treści zapraszam Cię na moją grupę na facebooku „Sprawy Dużej Wagi – Psychodietetyka dla kobiet”, gdzie poruszamy kwestie związane z psychologią odżywiania i akceptacją siebie. Kliknij TUTAJ i dołącz do społeczności kobiet chcących wróci do równoWAGI!