Wokół Jedzenia

kurs online

który poprawi Twoje relacje z jedzeniem

OD JEDZENIA CHAOTYCZNEGO, ODBIERAJĄCEGO CI ENERGIĘ

DO SPOKOJU, WOLNOŚCI, ZADOWOLENIA, RÓWNO-WAGI

Koniec strachu przed jedzeniem, restrykcji, diet, niezdrowej kontroli

 • Początek Jedzenia Intuicyjnego – słuchania ciała.
 • Początek radości ze smakowania, delektowania się jedzeniem i wolnością.
 • Rosnący apetyt na życie, które nie kręci się tylko wokół jedzenia i kilogramów.

Koniec męczącego efektu jo-jo, objadania się i huśtawek emocjonalnych

 • Początek dobrego dbania o siebie, powrót do „swojej” wagi.
 • Początek świadomych wyborów zgodnych z prawdziwymi potrzebami ciała.
 • Początek uważności.

 DOŁĄCZ DO PSYCHODIETETYCZNEGO KURSU

Twój kurs bardzo wiele mi dał. Polecam go różnym osobom, bo uważam, że przekazujesz podstawową a jednocześnie tajemną 😉 wiedzę na temat relacji z jedzeniem

Opinia uczestniczki (II edycja)

 

Jedzenie jest dla organizmu taką samą czynnością fizjologiczną jak np. sikanie czy spanie. Nasze ciało wysyła informację czego potrzebuje, a my na nią odpowiadamy. Każdy z nas posiada kompas, „wewnętrzny regulator” – osobisty przewodnik dotyczący jedzenia – apetytu, stopnia sytości i głodu. Często jednak ignorujemy go, nie bierzemy pod uwagę (np. stosując diety odchudzające), powoli więc ulega on rozregulowaniu i zaburzeniu.

 

Zaczynają się problemy: objadanie, chęć na słodkie i niezdrowe jedzenie, nadwaga, a także nasilający się problem jedzenia emocjonalnego.

 

POZNAJ SPOSÓB NA ŻYCIE BEZ DIET

Jak będzie wyglądał kurs?

 

 • Otrzymasz dostęp do strony z materiałami.
 • Przez kilka tygodni będziesz przerabiać 8 pakietów materiałów (do pobrania w wersji elektronicznej).
 • W skład jednego pakietu wchodzą:
  materiały główne (opracowanie danego tematu z odniesieniem do badań naukowych i różnych teorii, wskazówki, wzmianki z gabinetowego case study),
  wersja materiałów do druku,
  zeszyt ćwiczeń.
 • Ponieważ kurs jest bardzo obszerny w treści – został podzielony na tzw. stopnie trudności. Ty zdecydujesz, czy w danym tygodniu możesz zaangażować się na minimum, optimum czy maksimum.
 • Na niektóre tematy przewidziałam 2 tygodnie – tak, byś podczas tej wspólnej podróży miała też czas na chwilę odpoczynku, powtórkę i przede wszystkim praktykę.
 • Poznasz 5 kluczy do zdrowej relacji z jedzeniem. Wszystkie są ważne i spójne z koncepcją intuicyjnego odżywiania.
 • W zależności od pakietu możesz otrzymać dodatkowo: dostęp do facebookowej grupy dla kursantek, 20-minutową konsultację w razie trudności czy pytań, możliwość pracy w moderowanej mini-grupie online (byś mogła w małym gronie przerabiać niektóre ćwiczenia i mieć dodatkowe wsparcie i motywację.

Kurs był intensywny ale to jest zaleta! Wizualnie – bardzo przyjemne materiały i strona fb. Zaskoczyło mnie to, że tyle można mówić o jedzeniu, z tak wielu perspektyw i z taką pasją i przyjemnością. Do tej pory nie odczuwałam autentycznej przyjemności z jedzenia, ale to się powoli zmienia.

Opinia uczestniczki (III edycja)

Co czeka Cię w kursie?

Moduł I STOP DIETOM Dowiesz się, dlaczego proponuję Ci zapomnieć o dietach. Poznasz biologiczne i psychologiczne przeszkody w odchudzaniu. Znajdziesz swoją „wagę genetyczną” i zaznajomisz się z pojęciem „paradoksu otyłości”.

Moduł II KLUCZE DO ZMIANY Otrzymasz ode mnie 5 kluczy, które pomogą Ci poprawić Twoją relację z jedzeniem. Zapoznasz się z ideą Jedzenia Intuicyjnego. Prześledzisz swój cykl głodu i sytości. Wyeliminujesz kiepskie nawyki. Poznasz „próg ostatniego kęsa”. Zauważysz zależności zachodzące pomiędzy jedzeniem konkretnych produktów a emocjami.  Wypróbujesz nowe strategie.

Moduł III PSYCHOLOGIA ODŻYWIANIA Znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego jesz więcej, niż byś chciała, poznając wyniki badań, doświadczeń i eksperymentów związanych z jedzeniem. Zaczniesz dzięki temu jeść mniej.

Moduł IV UWAŻNOŚĆ Poznasz 7 rodzajów głodu i odkryjesz mindful eating (uważne jedzenie). Nauczysz się stosować podstawowe zasady uważnego jedzenia na co dzień. Łącząc wszystkie informacje, będziesz mogła cieszyć się zdrowym związkiem z jedzeniem!

Kurs porusza temat dotyczący większości (o ile nie wszystkich) kobiet jakie znam. Bardzo potrzebny. Daje nadzieję na wyjście z błędnego koła, na wolność. Wszystko świetnie przedstawione, a uczestniczki zaopiekowane przez super profesjonalną i wspierającą prowadzącą. 

Joanna T  (III edycja)

 W kursie wzięło już udział ponad 150 osób!

Dołącz do grona zadowolonych kursantek i kup kurs!

OPCJA Basic

239 zł

 • Dostęp do strony z materiałami do ściągnięcia (8 pakietów składających się z materiałów główych, wersji do druku i zeszytów ćwiczeń
 • materiały przerabiasz sam_a i sam_a ustalasz tempo pracy

W tym pakiecie pracujesz sam_a

OPCJA VIP

1100 zł

 • Dostęp do strony z materiałami do ściągnięcia (8 pakietów) 
 • 8 spotkań po 50 minut (online lub w gabinecie jeśli jesteś z Wrocławia)
 • Jako VIP – otrzymasz najbardziej spersonalizowane wsparcie. 
 • Możemy poruszać dodatkowe tematy wykraczające poza tematykę kursu
 • Pracujemy o stałej porze (dzień i godzina)
 • PREZENT – workbook (jedzenie intucyjne w pigułce) 

W tym pakiecie pracujemy razem!

Sprawdź czy uda się ustalić wspólny termin i napisz w tej sprawie maila     

 

W czym pomoże Ci kurs?

Zaprojektowałam kurs tak, aby przede wszystkim wspierał zmiany w podejściu do odżywiania. Uważam, że nie powinnismy się zajmować tylko tym, co mamy na talerzach, ale tym, dlaczego, po co i jak jemy.

To epidemią kiepskich relacji z jedzeniem warto zająć się najpierw, a nie tylko kwestią nadmiernych kilogramów. Jeśli zmieniasz swoje myślenie, łatwiej zmieniasz nawyki. Wszystko to wpłynie pozytywnie na ciało i samopoczucie i poczucie odpowiedzialności za wybory.

W kursie wzięło już udział ponad 150 osób – sprawdź opinię Agnieszki z II edycji tutaj.

 Odżywianie się

zmiany wskazywane po kursie to: jedzenie z poczuciem wpływu, bez poczucia winy, z uważnością i satysfakcją, spadek podjadania i przejadania się.

Ciało

uczestniczki wskazują tu: lepszy kontakt z ciałem (z uczuciem głodu i sytości), większą lekkość, zaufanie do ciała, także wysmuklenie ciała i spadek wagi

Nie sądziłam, że kiedyś poznam taki lekki, przyjemny a jednocześnie głęboki sposób na mądrzejsze jedzenie. Osobiście po kursie mam zdecydowanie lepszą relację z jedzeniem. Przestałam je traktować jak wroga. Zyskałam w tym względzie duży spokój wewnętrzny. Straciłam też 3 kg dzięki jedzeniu tylko w momencie rzeczywistego głodu. Zaczęłam jeść z uważnością, zmieniły mi się smaki. Nie wiedziałam, że jest możliwe tak bezbolesne odejście od podjadania. (…) Wszystkie materiały były logicznie i przejrzyście podane a na grupie FB-kowej można było uzyskać empatyczne i życzliwe wsparcie prowadzącej. Jeśli i ty chcesz zyskać lekkości w swoim jedzeniu, to konieczne kup ten kurs! 

Uczestniczka II edycji kursu

Katarzyna Dobrochowska  (www.kluczdowynajmu.pl)

100% ankietowanych uczestniczek poleciłaby ten kurs koleżance

* Wyniki na wszystkich wykresach  to średnia wyników z ankiet z wszystkich trzech edycji!

%

Oceniło swoją satysfakcję na najwyższym i wysokim poziomie

%

uważa kurs za wartościowy i godny polecenia

%

była zadowolona z organizacji kursu

Najczęściej zadawane pytania

Czy kurs jest tylko dla Kobiet?

Wiedza jaką się dzielę jest uniwersalna. Panowie też mogą kupić kurs i z niego skorzystać. Ponieważ z moich usług korzystają głównie kobiety, to do nich kieruję oferty a w materiałach używam formy żeńskiej.  Jeśli to Ci nie pszeszkadza – zapraszam do zakupu!

Czy schudnę? Jakiego spadku wagi mogę oczekiwać?

Kurs nie jest typowym programem odchudzającym – nie zagwarantuję Ci spadku wagi. Ponieważ bazuje na idei Jedzenia Intuicyjnego ważne jest, żeby najpierw pozbyć się tzw. mentalności dietetycznej. Spadek wagi może pojawić się mimochodem. Średni spadek wagi to 3 kg. Nie wszystkie osoby schudły, jednak bez względu na to podkreślały zmiany na poziomie mentalnym – spadek wagi prawdopodobnie u nich przyjdzie z czasem. Nie tyjemy w kilka tygodni (to raczej kwestia miesięcy i lat) i nie powinyśmy w takim tempie oczekiwać wizualnej metamorfozy. W intuicyjnym odżywianiu może zdarzyć się z początku nawet niewielki wzrost wagi. Każdy proces jest indywidualny. Nie jest to nic niepokojącego jeśli kontynuujemy pracę.

Domyślam się jak ważną kwestią może być dla Ciebie spadek wagi, dlatego dpowiedz sobie na poniższe pytania:

 • Czy często jesz więcej niż potrzebujesz – czy przekraczasz swoją sytość i odczuwasz przejedzenie?
 • Czy przed okresami w których postanawiałaś mniej jesć/być na diecie itp. robisz sobie „pożegnanie z jedzeniem” jakie będzie niedługo niedostępne?
 • Czy jesz emocjonalnie, jesz żeby złagodzić samotność, nudę i ogólny dyskomfort?
 • Czy Twoja aktywność fizyczna jest znikoma?
 • Czy masz wyrzuty sumienia gdy jesz słodycze i inne „zakazane” produkty?

Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco prawdopodobnie ważysz więcej niż zakłada Twoja waga genetyczna (będziemy ją ustalać w kursie). Poprawa relacji z jedzeniem w takim wypadku z dużym prawdopodobieństwem pozwoli Ci też schudnąć.

Czy kurs uwzględnia osoby z zaburzeniami odżywiania?

Potrzeba poprawy „relacji z jedzeniem” dotyczy wielu osób. W tym określeniu mieści się szerokie spektrum trudności z odżywianiem. Choć program nie może być traktowany jako alternatywa dla psychoterapii zaburzeń odżywiania – treści jakimi się dzielę mogą być pomocne również dla osób w trakcie leczenia. Wiele zależy jednak od etapu na jakim jesteś. Dobrze udział w kursie skonsultować z osobą odpowiedzialną za leczenie. Sama idea Jedzenia Intuicyjnego jest pomocna w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania – jednak niektóre elementy ulegają wtedy modyfikacji.  Najlepiej jeśli poinformujesz mnie o tym fakcie wcześniej.

Czy to działa? Nie bardzo wierzę w pracę online...

Lubię mówić „kurs działa, jeśli działasz Ty”.  Sama wolę prowadzić procesy zmiany na żywo, jednak robiąc spotkania na miejscu (we Wrocławiu) dostaję zapytania „a czy jest coś takiego w Poznaniu?”, albo „jest szansa, że przyjedziesz z takim tematem do Gdańska?”, „szkoda, że tak daleko”. Praca online ma swoje ograniczenia ale jestem pod wrażeniem ile niektóre uczestniczki potrafiły z kursu dla siebie wyciągnąć. Wiele zależy od tego ile będziesz mieć przestrzeni na kurs. Dla niektórych był on zbyt intensywny (dlatego od niedawna kurs zawiera stopnie zaawansowania – w bardziej zabieganym tygodniu zrobisz po prostu mniej).  Nawet jak kurs się skończy – możesz przerobić go ponownie w takim tempie w jakim będziesz chciała. Wiem, że niektóre uczestniczki tak właśnie zrobiły 🙂

Więcej opinii o kursie:

Spojrzałam na kwestie jedzenia w swieży sposób. W ciagu paru tygodni zmieniłam nastawienie, wrzucilam na luz, przestałam odczuwać potrzebę nieustannej kontroli tego co i jak jem – uwierzyłam w moc swojego organizmu.

Uczestniczka I edycji

Podobało mi się skupienie całego kursu na tym, by być dla siebie dobrą.

Uczestniczka I edycji

Nie mam takiej ochoty na słodkie i słone zachcianki, rzadziej jem słodycze, porcje jedzenia stają się mniejsze. Zaskakują mnie te zmiany, bo myślałam, że jestem odporna na mentalność dietetyczną, a jednak z tyłu głowy miałam te zakazy i nakazy, więc na przekór chciałam jeść ”zabronione” rzeczy. Powoli, małymi kroczkami moje odżywianie się reguluje.

Uczestniczka III edycji

KUPUJĘ

O mnie

Małgorzata Zięba

Jestem psychodietetyczką i coachem. Pomagam kobietom w wyjściu z błędnego koła odchudzania poprzez pracę nad ich podejściem do jedzenia i ciała. Wierzę, że świat stanie się lepszym miejscem, jeśli więcej kobiet będzie mogło powiedzieć: „jestem wystarczająca”, „I’m enough”.  Tematy jakie najczęściej przewijają się przez moją pracę to: emocjonalne i kompulsywne jedzenie, intuicyjne odżywianie się i mindful eating. Więcej o mnie poniżej:

Masz dodatkowe pytania o kurs? Skontaktuj się ze mną:

E-mail
ziebamalgorzataa@gmail.com
telefon
696 306 072
Adres gabinetu
ul. Tęczowa 78/1D Wrocław

(Jeśli wolisz pracę indywidualną)