Wokół Jedzenia

Psychodietetyczny Kurs online

poprawiający relacje z jedzeniem

 

POZNAJ SPOSÓB NA ŻYCIE BEZ DIET

III edycja kursu online „Wokół Jedzenia” wystartowała 6 stycznia 2020! Aktualnie nie ma możliwości dołączenia – zapisz się na kolejną edycję. Praca rozłożona na 9 tygodni może dla Ciebie oznaczać:

Koniec strachu przed jedzeniem, restrykcji, diet, niezdrowej kontroli

Początek Jedzenia Intuicyjnego – słuchania ciała. Początek radości ze smakowania, delektowania się jedzeniem i wolnością. Rosnący apetyt na życie, które nie kręci się tylko wokół jedzenia i kilogramów 🙂  

Koniec męczącego efektu jo-jo, objadania się i huśtawek emocjonalnych z tego wynikających

Początek dobrego dbania o siebie, powrót do „swojej” wagi. Początek świadomych wyborów zgodnych z prawdziwymi potrzebami ciała.

Od jedzenia chaotycznego, odbierającego Ci energię, do spokoju, zadowolenia

i równoWAGI

Jedzenie jest dla organizmu taką samą czynnością jak np. spanie.  Nasze ciało wysyła nam informację a my na nią odpowiadamy.  Każdy z nas posiada „wewnętrzny regulator” dotyczący głodu i sytości. To taki osobisty przewodnik dotyczący jedzenia. Często go jednak ignorujemy, nie bierzemy pod uwagę (np. kierując się wytycznymi diet), więc powoli ulega on zaburzeniu, rozregulowaniu. Zaczynają się problemy: objadanie, chęć na słodkie i niezdrowe jedzenie, nadwaga itp.

Jak będzie wyglądał kurs?

 • Na początku tygodnia otrzymasz ode mnie wiadomość z opracowaniem jednego tematu (materiały z odniesieniami do badań, wskazówki oraz zeszyt ćwiczeń). Na przerobienie danego tematu będziesz mieć 7 dni
 • W środku tygodnia wyślę Ci motywującą „przypominajkę”
 • Poznasz klucze do zdrowej relacji z jedzeniem, które ze sobą współgrają. Żaden klucz nie jest ważniejszy od innego, ale być może dla Ciebie któryś będzie miał szczególne znaczenie
 • W przypadku trudności, chęci skonsutowania danego tematu możesz umówic się na 20 minutową konsultację w trakcie trwania kursu.
 • W zależności od pakietu możesz otrzymać dodatkowo: dostęp do facebookowej grupy dla kursantek (gdzie poznasz inne kobiety i będziesz mogła na bieżąco dzielić się postępami/trudnościami a także zadawać pytania); możliwość pracy w parze lub trójce (byś mogła w małym gronie przerabiać niektóre ćwiczenia i mieć dodatkowe wsparcie i motywację); zindywidualizowanie kursu poprzez połączenie go z pakietem 3 konsultacji ze mną (do wykorzystania podczas trwania kursu i/lub lub do 3 miesięcy po jego zakończeniu)

 

Co w programie? 

Moduł I Dowiesz się, dlaczego proponuję Ci zapomnieć o dietetach. Poznasz biologiczne i psychologiczne przeszkody w odchudzaniu. 

Moduł II Otrzymasz ode mnie 5 kluczy, które pomogą Ci poprawić Twoją relację z jedzeniem. Zapoznasz się z ideą Jedzenia Intuicyjnego, które są spójne z kluczami.

Moduł III Znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego jesz więcej, niż byś chciała, poznając wyniki badań, doświadczeń i eksperymentów związanych z jedzeniem. Zaczniesz dzięki temu jeść mniej.

Moduł IV Poznasz 7 rodzajów głodu i odkryjesz Mindful Eating (6 podstawowych zasad uważnego jedzenia) – podstawę zdrowego związku z jedzeniem.  

 W każdym pakiecie materiałów znajdziesz zeszyt ćwiczeń. Całość będzie podzielona na tzw. stopnie trudności. Ty zdecydujesz czy w danym tygodniu możesz zaangażować się na

minimum, optimum czy maksimum.

(W połowie kursu jest przewidziany tydzień przerwy)

 

 

Korzystam ze wszystkich kluczy. (…) Idea jedzenia intuicyjnego – uważnego podoba mi się jako sposób jedzenia i jest bardzo zgodna z moim życiem (tu i teraz, doświadczenie, relacje itp.). Całość kursu jest dla mnie świetna.

Uczestniczka II edycji

Twój kurs bardzo wiele mi dał. Polecam go różnym osobom, bo uważam, że przekazujesz podstawową a jednocześnie tajemną 😉 wiedzę na temat relacji z jedzeniem.

Uczestniczka II edycji

W czym pomoże Ci kurs?

Zaprojektowałam kurs tak, aby przede wszystkim wspierał zmiany w podejściu do odżywiania. Uważam, że nie powinnismy się zajmować tylko tym, co mamy na talerzach ale tym, dlaczego, po co i jak jemy. To epidemią kiepskich relacji z jedzeniem warto zająć się najpierw, a nie tylko kwestią nadmiernych kilogramów. Jeśli zmieniasz swoje myślenie, łatwiej zmieniasz nawyki. Wszystko to wpłynie pozytywnie na ciało i samopoczucie. Sprawdź jakich zmian doświadczyły kursantki >tutaj dzielę się skróconą ewaluacją.

W kursie wzięło już udział prawie 100 osób

Odżywianie się

zmiany wskazywane po kursie to jedzenie z poczuciem wpływu, bez poczucia winy, z uważnością i satysfakcją, spadek podjadania i przejadania

Ciało

uczestniczki wskazują tu lepszy kontakt z ciałem (z uczuciem głodu i sytości), większą lekkość, zaufanie do ciała, także wysmuklenie ciała i spadek wagi

Nie sądziłam, że kiedyś poznam taki lekki, przyjemny a jednocześnie głęboki sposób na mądrzejsze jedzenie. Osobiście po kursie mam zdecydowanie lepszą relację z jedzeniem. Przestałam je traktować jak wroga. Zyskałam w tym względzie duży spokój wewnętrzny. Straciłam też 3 kg dzięki jedzeniu tylko w momencie rzeczywistego głodu. Zaczęłam jeść z uważnością, zmieniły mi się smaki. Nie wiedziałam, że jest możliwe tak bezbolesne odejście od podjadania. (…) Wszystkie materiały były logicznie i przejrzyście podane a na grupie FB-kowej można było uzyskać empatyczne i życzliwe wsparcie prowadzącej. Jeśli i ty chcesz zyskać lekkości w swoim jedzeniu, to konieczne kup ten kurs! 

Uczestniczka II edycji kursu

Katarzyna Dobrochowska  (www.kluczdowynajmu.pl)

SPRZEDAŻ ZAMKNIĘTA. ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH

 

Najczęstsze pytania o kurs

Czy kurs jest tylko dla Kobiet?

Nie, wiedza jaką się dzielę jest uniwersalna. Panowie też mogą kupić kurs i z niego skorzystać. Ponieważ z moich usług korzystają głównie kobiety, to do nich kieruję oferty a w materiałach używam formy żeńskiej.  Jeśli to Ci nie pszeszkadza – zapraszam do zakupu!

Czy schudnę? Jakiego spadku wagi mogę oczekiwać?

Najlepiej jak nie będziesz oczekiwać spadku wagi 🙂 Kurs nie jest typowym programem odchudzającym. Ponieważ zawiera elementy idei Jedzenia Intuicyjnego ważne, żeby najpierw pozbyć się tzw. mentalności dietetycznej. Spadek wagi może pojawić się mimochodem. Średni spadek wagi to 3 kg. Nie wszystkie osoby schudły, jednak bez względu na to podkreślały zmiany na poziomie mentalnym – spadek wagi prawdopodobnie u nich przyjdzie z czasem. W intuicyjnym odżywianiu może zdarzyć się z początku nawet niewielki wzrost wagi. Każdy proces jest indywidualny. Nie jest to nic niepokojącego.

Domyślam się jak ważną kwestią może być to dla Ciebie. Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

 • Czy często jesz więcej niż potrzebujesz – czy przekraczasz swoją sytość i odczuwasz przejedzenie?
 • Czy przed okresami w których postanawiałaś mniej jesć/być na diecie itp. robisz sobie „pożegnanie z jedzeniem” jakie będzie niedługo niedostępne?
 • Czy jesz emocjonalnie, jesz żeby złagodzić samotność, nudę i ogólny dyskomfort?
 • Czy Twoja aktywność fizyczna jest znikoma?
 • Czy masz wyrzuty sumienia gdy jesz słodycze i inne „zakazane” produkty?

Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco prawdopodobnie ważysz więcej niż zakłada Twoja waga genetyczna (będzie o tym w kursie). Poprawa relacji z jedzeniem w takim razie ma szansę dać Ci efekt w postaci utraty kilogramów.

Czy kurs uwzględnia osoby z zaburzeniami odżywiania?

Potrzeba poprawy „relacji z jedzeniem” dotyczy wielu osób. W tym określeniu mieści się szerokie spektrum trudności z odżywianiem. Choć program nie może być traktowany jako alternatywa dla psychoterapii zaburzeń odżywiania – treści jakimi się dzielę mogą być pomocne również dla osób w trakcie leczenia. Wiele zależy jednak od etapu na jakim jesteś. Dobrze udział w kursie skonsultować z osobą odpowiedzialną za leczenie. Sama idea Jedzenia Intuicyjnego jest pomocna w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania – jednak niektóre elementy ulegają wtedy modyfikacji.  Poinformuj mnie o tym fakcie wcześniej.

Czy to faktycznie działa? Nie bardzo wierzę w pracę online...

Lubię mówić „kurs działa, jeśli działasz Ty”.  Sama wolę prowadzić procesy zmiany na żywo, jednak robiąc spotkania na miejscu (we Wrocławiu) dostaję zapytania „a czy jest coś takiego w Poznaniu?”, albo „jest szansa, że przyjedziesz z takim tematem do Gdańska?”, „szkoda, że tak daleko”.  Praca online ma swoje ograniczenia ale jestem pod wrażeniem ile niektóre uczestniczki potrafiły z kursu dla siebie wyciągnąć. Wiele zależy od tego ile będziesz mieć przestrzeni na kurs. Dla niektórych był on zbyt intensywny (dlatego teraz dzielę materiały na stopnie zaawansowania i w bardziej zabieganym tygodniu zrobisz po prostu mniej – bez poczucia zaległości). W nadchodzącej edycji, pomogę zorganizować pracę w parach lub mini zespołach wsparcia. To może pomóc osobom, którym trudno pracować samemu z zeszytem ćwiczeń i materiałami.

Spojrzałam na kwestie jedzenia w swieży sposób. W ciagu paru tygodni zmieniłam nastawienie, wrzucilam na luz, przestałam odczuwać potrzebę nieustannej kontroli tego co i jak jem – uwierzyłam w moc swojego organizmu

Uczestniczka I edycji

Podobało mi się skupienie całego kursu na tym, by być dla siebie dobrą

Uczestniczka I edycji

%

uważa kurs za wartościowy oraz poleciłoby kurs znajomej kobiecie

 • najwyższa satysfakcja (5 w skali 1-5) 56,5% 56,5%
 • wysoka satysfakcja (4 w skali 1-5) 36,2% 36,2%
 • średnia satysfakcja (3 w skali 1-5) 7,3% 7,3%
 • satysfakcja niższa niż 3 (w skali 1-5) 0% 0%

* Wyniki na wszystkich wykresach (kołowe i słupkowy) to średnia wyników z ankiet obydwu edycji!

%

była zadowolona z organizacji kursu

O mnie

Małgorzata Zięba

Jestem psychodietetyczką i coachem. Pomagam kobietom w wyjściu z błędnego koła odchudzania poprzez pracę nad ich podejściem do jedzenia, ciała. Wierzę, że świat stanie się lepszym miejscem jeśli więcej kobiet będzie mogło powidzieć „jestem wystarczająca”, „I’m enough”.  Tematy jakie najczęściej przewijają się przez moją pracę to emocjonalne i kompulsywne jedzenie, intuicyjne odżywianie się, prewencja zaburzeń odżywiania. Wiecej o mnie poniżej:

Masz dodatkowe pytania o kurs? Skontaktuj się ze mną

E-mail
ziebamalgorzataa@gmail.com
telefon
696 306 072
Adres gabinetu
ul. Tęczowa 78/1D Wrocław

(Jeśli wolisz pracę indywidualną)