W półowie października 2018 ruszyła pilotażowa edycja mójego kurs on-line „Wokól Jedzenia”, w sierpniu 2019 odbyła się już obszerniejsza II edycja. Hasłem obydwu edycji było „Od jedzenia chaotycznego, zabierającego Ci energię, do jedzenia dającego zadowolenie, spokój i równowagę”. 

W tym wpisie przedstawiam podsumowanie pierwszej edycji kursu. Być może będzie to dla Ciebie ważne, szczególnie, jeśli wahasz się czy wziać udział w najbliższej – III edycji (styczeń 2020).

I edycja – pilotażowa

Jak to bywa z pierwszymi edycjami, często są produktami eksperymantalnymi (tzw.beta). Wiele osób wypuszczających swoje projekty odchodzi od długiego udoskonalania ich, tylko pokazuje światu wersję wystarczająco dobrą. Ustala niższą, okazyjną cenę, lub udostępnia ją bezpłatnie. Dzięki temu w kolejnej edycji, łatwiej, o pewność, że produkt spełni oczekiwania. Ja postanowiłam udostępnić kurs bez żadnej opłaty. Wspomniałam w ofercie, że ważna po tej edycji jest dla mnie rzetelna informacja zwrotna.

Ilość uczestników: na kurs ostatecznie zapisało się 54 osoby (w  tym dóch panów).

Ile osób rzeczywiście brało udział? Około połowa. Wiadomości otwierało niecałe 30 osób. Podobna ilość dołączyła do zamkniętej facebookowej grupy, kilka osób pracowało poza nią. Ideą grupy było wzajemne motywowanie się czy dyskutowanie o danym kluczu, umieszczałam tam dodatkowe informacje (100% osób wypełniających ankietę i biorących udział w grupie uznało ją, oraz moje dodatkowe informacje za przydatne)

 

Czy kurs był wartościowy: 100% ankiet wskazywało odpowiedź: TAK

 

 

 

 

 

 

 

Poziom satysfakcji I edycji : w skali 1-5: 33,3 na 5 🙂 a 66,7% wskazało na 4. Nikt nie wskazał niższej oceny!

Zauważalne zmiany w ciele: celem kursu nie było ściganie się w tym kto więcej schudnie. Nie kładłam na to nacisku. Wszelkie zmiany fizyczne miały odbyć się „przy okazji”, ale oczywiście chciałam to sprawdzić.  Ankieta w tej opcji miała formę pytania otwartego, nieobowiązkowego. Osoby, które odpowiedziały na to pytanie podawały średnio – 3 kg (najmniej -1 kg, najwięcej -5), nikt nie wspominał o zmianach + x kg. Wiem, że kazdy kilogram w doł cieszy moje klientki, ale kiedy znika nie w wyniku restrykcji, dużego wysiłku, a w wyniku wsłuchiwania się w ciało, mimochodem to jest podwójna radość!

Zauważalne zmiany psychiczne: Tu również nie każdy odpowiedział ponieważ pytanie było nieobowiązkowe i w formie otwartej. Natomiast te odpowiedzi, które otrzymałam – utwierdziły mnie w przekonaniu, że cel kursu (powrót do równoWAGI) został osiągnięty!

To co szczególnie podobało się uczestniczkom wg ankiety to:
  • dodatkowe posty uzupelniajace klucze
  • możliwość obserwowanie postępów innych osób,
  • grupa, dzięki której nie czułam sie w tym sama,
  • wsparcie,
  • dialog,
  • wymiana doświadczeń
  • skupienie calego kursu na tym by być dla siebie dobrą (to moje ulubione! <3)
Podsumowanie II edycji kursu tutaj