Na Spotify  Na Anchor   Na Pocket Cast   Na Google Podcast    Na Radio Public


5. W odcinku nr 5 opowiadam o „set point weight theory” czyli o teorii wagi chronionej będącej bardzo ciekawym zagdanieniem. Dowiesz się o tym co z tyciem społeczeństwa wspólnego ma upór mózgu, wspomnę o cesze wspólnej wszystkich rodzajów otyłości. Opowiem o naszym wewnętrznym termostacie – czyli układzie bilansu energetycznego i o gryzoniach :). Zapraszam TUTAJ


4. Tu omawiam wielki eksperyment głodowy czyli Minnesota Starvation Experiment jaki przeprowadzono podczas II wojny światowej aby pomóc ludziom wyjśc z niedożywienia. Eksperyment może być dziś traktowany jako studium oddziaływania na nasz organizm niedoborowych diet (jakimi są wszelkie głodówki i „oczyszczania”) Posłuchaj


3. W trzecim odcinku mowię o jedzeniu intuicyjnym (#1).To wstęp do zagadnienia. Odpowiem na pytanie o wpływ na wagę, omówię niektóre z nieporozumiem.


2. W drugim odcinku opowiem Ci o tym co według mnie jest podstawowym narzędziem pomocnym w utrzymaniu zdrowej masy ciała. Dlaczego lepiej nie jeść w oparciu i zegar czy sztywny plan? Sprawdzisz też czy jedzenie prewencyjne Cię dotyczy i dowiesz się  co wspólnego z wzmożonym apetytem na weglowodany ma neuropeptyd Y.


1. W pierwszym odcinku opowiadam o jedzeniu emocjnanym. O genetycznej tendencji do jego powstawania ale i środowiskowej. Opowiem Ci o stresowej reakcji zwrotnej i o tym co ma z tym wspólnego tzw. pozbawiony bezpieczeństwa styl przywiązania.