O MNIE

Nazywam się Małgorzata Zięba. Jestem psychodietetyczką i coachem.

Wspieram kobiety w wychodzeniu z zaklętego kręgu diet i odchudzania. Pomagam zrozumieć mechanizmy rządzące uczuciem głodu i sytości. Wierzę, że świat stanie się lepszy, jeśli więcej kobiet będzie mogło powiedzieć  „I’m enough”. Opinie o mnie znajdziesz > tutaj

Odżywianiem interesowałam się od czasów nastoletnich. Z czasopism wycinałam fit przepisy i przykłady diet. Jak się domyślasz nie było to najlepsze źródło informacji. Jako młoda dziewczyna doświadczyłam więc wielu sposobów odżywiania, niskokalorycznych diet, obsesji i efektów jojo. To wszystko na długo oddaliło mnie od „normalnego” jedzenia. Powrót do równoWAGI trwał i trwał. Na studiach zainteresowałam się rozwojem osobistym w tym psychologią odżywiania. Zaczęłam sięgać po bardziej profesjonalną wiedzę :). Chciałam np. zrozumieć, od czego zależy to, że jedni potrafią cieszyć się jedzeniem i są zadowoleni ze swojego ciała (nawet gdy odbiega od tzw. standardu), a drudzy na odwrót, z jedzeniem wręcz „walczą”, wciąż czują się niewystarczający, nieatrakcyjni, za grubi. Dużą rolę w mojej drodze zawodowej odegrał coaching.  Nauczył mnie koncentracji na zasobach klientów (i swoich), pracy z wartościami i przekonaniami. Wiem jakie frustrujące bywa dążenie do celów związanych z sylwetką i odżywianiem (szczególnie gdy są źle postawione).  Stawiam na małe kroki, łagodność, spokój, pracę wewnętrzną i czas…

W 2014 roku założyłam swoją firmę EveryBody Małgorzata Zięba, gdzie jako coach i psychodietetyk oferuję klientom wsparcie w poprawie relacji z jedzeniem, zmianie nawyków żywieniowych na zdrowsze i w zmianie sposobu myślenia (na takie, które sprzyja zdrowiu i sylwetce). Na bazie doświadczeń gabinetowych i własnych zaczęłam tworzyć workbooki a także kursy online.

Certyfikat coacha uzyskałam w Krakowie (Szkoła Profesjonalnego Coachingu) w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, z którym przez kilka lat współpracowałam (jako koordynator Szkoły Profesjonalnego Coachingu, projektów szkoleniowych oraz krakowskiego Klubu Coacha.) Tytuł psychodietetyka uzyskałam w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie a umiejętności trenerskie m.in na Akademii Mistrzów Treningu (G.T Mentor, Kraków). Przynajmnie raz w roku podnoszę kompetencje zawodowe i doszkalam się (np. Psychoterapia jedzących za dużo,  praca z ciałem, Life Coaching, Soul Coaching, terapia schematów). Współpracowałam z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, a obecnie z Instytutem PROCES.) Aktualnie rozpoczęłam edukację w Programie Pomocy psychologicznej opartym na założeniach filozofii i modalności psychoterapeutycznej – Gestalt.

Ciało i Umysł są niepodzielone, dlatego chcąc zmienić się trwale, warto zaangażować się w pracę na wielu obszarach – co proponuję. Interesuje mnie Człowiek  w ujęciu holistycznym. Lubię łączyć różne metody pracy, dopasowywać je indywidualnie do danej osoby. Inspiruję się filozofią Kaizen, terapią systemową i schematów. Prywatnie jestem mamą, oraz miłośniczką wszystkiego co skandynawskie. Moim comfort food są niezmiennie naleśniki 😉 Lubię naturę – (moje pierwsze studia to Agroekologia). Interesuje mnie idea „slow life”, „less waste”.