O MNIE

 

Nazywam się Małgorzata Zięba. 

Jestem psychodietetyczką i coachem z 10 letnim doświaczeniem zawodowym.

OPINIE

Podejście, misja

Wprowadzam wolność i spokój w relacje z jedzeniem. Uczę jeść uważniej i bardziej intuicyjnie.


Wspieram w wyjściu z błędnego koła odchudzania. Restrykcyjne diety sprzyjają jedzeniu kompulsywnemu i emocjonalnemu – pomagam sobie z tym poradzić. Pokazuję jak działają mechanizmy związane z apetytem, głodem i sytością. Stawiam na małe kroki, zdrowy rozsądek, szczerość ze sobą i czas…

Zamiast odchudzać klientki, cieszyć się z szybkiej (chwilowej) metamorfozy, promuję łagodną zmianę w codziennych nawykach i przyzwyczajeniach. Wyszczuplenie sylwetki dzieje się mimochodem…

Wierzę, że warto żyć w zgodzie z naszą własną fizjologią. Każdy rodzi się jakiś, każdy kręgosłup wie ile jest w stanie dźwigać, każdy ma jakieś preferencje co do jedzenia, ruchu itp). Nie chcę pozbawiać kogokolwie rozkosznych kontaktów psycho-fizycznych z jedzeniem. W zdrowym podejściu jest miejsce na wszystko.

Myślę, że świat stanie się lepszym miejscem, jeśli więcej kobiet odpuści wygórowane standardy wobec swoich ciał. Zamiast męczyć ciało dietami – otoczy je miłością.


Sama doświadczyłam na sobie wielu diet, obsesji i efektów jojo. To wszystko na długo oddaliło mnie od „normalnego” jedzenia. Powrót do balansu nie był prosty. Moje osobiste zmagania stały się moim zasobem – psychologią odżywiania zaczęłam interesować się bardzo wcześnie, lepiej też rozumiem swoje klientki.


Wykształcenie

Dużą rolę w mojej drodze zawodowej odegrał kurs coachingu a obecnie nurt Gestalt. Pierwszy nauczył mnie koncentracji na tym co już działa w naszy życiu, pracy z zasobami, wartościami i przekonaniami, drugi pokazuje mi i pogłębia przekonnie, że gdy czujemy i przeżywamy emocje (zamiast je tłumić np. jedzeniem) – uzdrawiamy siebie. Od 2009 roku rozwijam się w kierunku udzielania wsparcia i pomocy ludziom. W 2014 roku założyłam swoją firmę EveryBody Małgorzata Zięba. Na bazie doświadczeń gabinetowych i własnych zaczęłam tworzyć workbooki a także kursy online.

Certyfikat coacha uzyskałam w Krakowie (roczna Szkoła Profesjonalnego Coachingu, 2010 r) w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, z którym przez kilka lat współpracowałam. Dyplom psychodietetyka uzyskałam w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie w 2013 r, a umiejętności trenerskie m.in na Akademii Mistrzów Treningu (G.T Mentor, Kraków, 2013 r). Przynajmniej raz w roku podnoszę kompetencje zawodowe i doszkalam się (np. Psychoterapia jedzących za dużo,  praca z ciałem, Life Coaching, NVC, Solution Focus Approach, terapia schematów, konferencje psychodietetyczne). Współpracowałam z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, a obecnie z Instytutem PROCES.)

Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej oparty na założeniach filozofii i modalności psychoterapeutycznej – Gestalt a obecnie kształcę się w kierunku zawodu psychoterapeuty w Instytucie Integralnej Pscyhoterapii Gestalt w Krakowie.

Mam za sobą ok 1000 godzin szkoleń rozwijających moje kompetencje do pomagania innym. 


Etyka zawodowa

  • Pracę poddaję superwizji (omawiam pracę z osobą mającą większe kompetencje i doświadczenie zawodowe)
  • oraz interwizji (spotkania w gronie osób z zawodów pomocowych, gdzie wspieramy się nawzajem i dzielimy doświadczeniem) z zachowaniem anonimowości podopiecznych.
  • Jeśli w trakcie pracy okazuje się, że temat pracy wykracza poza moje kompetencje – przekierowuję do innego specjalisty 

OPINIE O MNIE

OPINIE


Odwiedź mnie też na instagramie 🙂