O MNIE

Nazywam się Małgorzata Zięba. 

Jestem psychoterapeutką Gestalt*,

psychodietetyczką i coachem.

Podejście

 • „Czując – leczysz”. Pracuję poprzez relację – wierzę, że kontakt, w którym znajdujemy uważność, ciekawość, bezpieczeństwo może być transformujący i leczący. To dzięki relacjom zdrowiejemy i w relacjach nabywamy psychologiczną odporność, stabilność i bezpieczeństwo (także to wewnętrzne) a przecież dzięki niemu dopiero możemy swobodnie eksplorować to, kim jesteśmy.

Gestalt oznacza całość. To nurt humanistyczno – egzystencjalny, holistyczny, w którym terapeuci zwracają uwagę na uczucia, myśli, wzorce zachowania, doznania płynące z ciała, ale i kontekst życia, środowisko (więcej o psychoterapii Gestalt tu)

* Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia


 • Jako psychodietetyczka podążam za nurtem jedzenia uważnego (mindful eating) i intuicyjnego (jestem współtwórczynią Akademi Jedzenia Intuicyjnego). Pomagam wprowadzić wolność i spokój w relacje z jedzeniem, dbarczać je z nadmiaru nadanych mu ról (np. pocieszyciela, jedynego regulatora napięcia). Wspieram w wyjściu z błędnego koła odchudzania, zaburzonego jedzenia – np. nasilongo pod wpływem emocji, chaotycznego. Więcej o psychodietetyce tu.

Przy zaburzeniach odżywiania takich jak jedzenie kompulsywne, bulimia, anoreksja zapraszam do pracy psychoterapeutycznej.


Wykształcenie, Rozwój

Dużą rolę w początkach mojej drogi zawodowej odegrał kurs coachingu a obecnie nurt Gestalt i ACT (terapia akceptacji i zaangażowania). Pierwszy nauczył mnie koncentracji na tym co już działa w naszym życiu, pracy z zasobami, wartościami i przekonaniami, a dwa kolejne pokazały mi i pogłębiły przekonnie, że gdy czujemy, przeżywamy i rozumiemy emocje (zamiast je tłumić np. jedzeniem) – łatwiej wychodziny z utknięć i uzdrawiamy siebie. Od 2009 roku rozwijam się w kierunku udzielania wsparcia i pomocy ludziom.

 • Certyfikat coacha uzyskałam w Krakowie (roczna Szkoła Profesjonalnego Coachingu, 2010 r) w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, z którym przez kilka lat współpracowałam.
 • Dyplom psychodietetyka uzyskałam w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie w 2013 r,
 • Umiejętności trenerskie rozwijałam m.in na Akademii Mistrzów Treningu (G.T Mentor, Kraków, 2013 r).
 • Terapii ACT – u uczyłam się u Sabiny Sadeckiej  („Rozmowy terapeutyczne budujące akceptację i zaangażowanie”) – aktualnie uczę się od niej terapii traumy („Ciało, relacje, zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną.”)
 • W 2021 Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej oparty na założeniach filozofii i modalności psychoterapeutycznej – Gestalt.
 • Kontynuuję naukę w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, który jest ośrodkiem akredytowanym przez EAGT European Association for Gestalt Therapy (Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) oraz PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne). 
 • Stele podnoszę kompetencje zawodowe i się doszkalam – uważam to za podstawe mojego zawodu (np. Psychoterapia jedzących za dużo,  praca z ciałem, praca ze snem, Life Coaching, NVC, Solution Focus Approach, terapia schematów, konferencje psychodietetyczne, terapia par).
 • Współpracowałam z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, Instytutem PROCES a obecnie z Instytutem W przestrzeni i z Centrum zdrowia psychicznego Meandra.

Mam za sobą ponad 1500 godzin szkoleń rozwijających moje kompetencje do pomagania innym a także swoje własne procesy coachingowe i psychoterapeutyczne. 


Etyka zawodowa

 • Pracę poddaję superwizji (dbam o jakość pracy z osobą mającą większe kompetencje i doświadczenie zawodowe)
 • oraz interwizji (spotkania w gronie osób z zawodów pomocowych, gdzie wspieramy się nawzajem i dzielimy doświadczeniem) z zachowaniem anonimowości podopiecznych
 • Jeśli w trakcie procesu okazuje się, że temat pracy wykracza poza moje kompetencje – przekierowuję do innego specjalisty 

OPINIE z zakresu psychodietetyki

OPINIE


Odwiedź mnie też na instagramie 🙂