O MNIE

Nazywam się Małgorzata Zięba. Jestem psychodietetyczką i coachem.

Wspieram kobiety w wychodzeniu z zaklętego kręgu diet i odchudzania. Pomagam zrozumieć mechanizmy rządzące uczuciem głodu i sytości. Wierzę, że świat stanie się lepszy, jeśli więcej kobiet będzie mogło powiedzieć  „I’m enough”. Opinie o mnie znajdziesz > tutaj

Odżywianiem interesowałam się od czasów nastoletnich. Z czasopism wycinałam fit przepisy i przykłady diet. Jak się domyślasz nie było to najlepsze źródło informacji. Jako młoda dziewczyna doświadczyłam więc wielu sposobów odżywiania, niskokalorycznych diet, obsesji i efektów jojo. To wszystko na długo oddaliło mnie od „normalnego” jedzenia. Powrót do równoWAGI trwał i trwał. Na studiach zainteresowałam się rozwojem osobistym w tym psychologią odżywiania. Zaczęłam sięgać po bardziej profesjonalną wiedzę :). Chciałam np. zrozumieć, od czego zależy to, że jedni potrafią cieszyć się jedzeniem i są zadowoleni ze swojego ciała (nawet gdy odbiega od tzw. standardu), a drudzy na odwrót, z jedzeniem wręcz „walczą”, wciąż czują się niewystarczający, nieatrakcyjni, za grubi. Dużą rolę w mojej drodze zawodowej odegrał coaching.  Nauczył mnie koncentracji na zasobach klientów (i swoich), pracy z wartościami i przekonaniami. Wiem jakie frustrujące bywa dążenie do celów związanych z sylwetką i odżywianiem (szczególnie gdy są źle postawione).  Stawiam na małe kroki, łagodność, spokój, pracę wewnętrzną i czas…

W 2014 roku założyłam swoją firmę EveryBody Małgorzata Zięba, gdzie jako coach i psychodietetyk oferuję klientom wsparcie w poprawie relacji z jedzeniem, zmianie nawyków żywieniowych na zdrowsze i w zmianie sposobu myślenia (na takie, które sprzyja zdrowiu i sylwetce). Na bazie doświadczeń gabinetowych i własnych zaczęłam tworzyć workbooki a także kursy online.

Certyfikat coacha uzyskałam w Krakowie (Szkoła Profesjonalnego Coachingu) w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, z którym przez kilka lat współpracowałam (jako koordynator Szkoły Profesjonalnego Coachingu, projektów szkoleniowych oraz krakowskiego Klubu Coacha.) Tytuł psychodietetyka uzyskałam w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie a umiejętności trenerskie m.in na Akademii Mistrzów Treningu (G.T Mentor, Kraków). Przynajmnie raz w roku podnoszę kompetencje zawodowe i doszkalam się (np. Psychoterapia jedzących za dużo,  praca z ciałem, Life Coaching, Soul Coaching, terapia schematów). Współpracowałam z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, a obecnie z Instytutem PROCES.)

Ciało i Umysł są niepodzielone, dlatego chcąc zmienić się trwale, warto zaangażować się w pracę na wielu obszarach – co proponuję. Interesuje mnie Człowiek  w ujęciu holistycznym. Lubię łączyć różne metody pracy, dopasowywać je indywidualnie do danej osoby. Inspiruję się Gestaltem, filozofią Kaizen, terapią systemową. Prywatnie jestem mamą, oraz miłośniczką wszystkiego co skandynawskie. Moim comfort food są niezmiennie naleśniki 😉 Lubię naturę – (moje pierwsze studia to Agroekologia). Interesuje mnie idea „slow life”, „less waste”.