NAWIĄZYWANIE ZDROWEJ RELACJI Z JEDZENIEM

Kiedy w naszej relacji z żywnością brakuje harmonii, tracimy wrodzoną radość z jedzenia. Jeśli ta relacja jest zaburzona od wielu lat, można zapomnieć, jak to jest jeść „normalnie”. A właściwie jak to było jeść „normalnie”, ponieważ we wczesnym dzieciństwie niemal każdy przeżywa naturalną radość jedzenia i instynktowną świadomość, jak bardzo jest to przyjemne.

 

Oto kilka elementów składających się na zdrową relację z jedzeniem:

 

1. Czujesz się szczęśliwy i w pełni zaangażowany w życie, nawet kiedy nie jesz. (Jedzenie nie jest jedynym pewnym źródłem przyjemności i satysfakcji).

2. 👉Jeśli nie czujesz się głodny, nie jesz.

3. 🍛Przestajesz jeść, kiedy czujesz się syty i możesz zostawić jedzenie na talerzu.

4. 💬Między porami posiłków, które jesz z przyjemnością, gdy czujesz się głodny, masz kilkugodzinne okresy przerwy, kiedy nie jesz ani nie myślisz o jedzeniu.

5. 🍮Jesz z przyjemnością różne rodzaje potraw.

6. Utrzymujesz zdrową wagę, która jest stała lub waha się w granicach 2,5–3,5 kilograma. Nie musisz się ważyć częściej niż raz na kilka miesięcy.

7. 📱Nie masz obsesji na punkcie jedzenia ani nie liczysz kalorii, żeby zdecydować, czy możesz sobie pozwolić na zjedzenie czegoś.

Jeśli w Twoim wypadku niektóre z powyższych stwierdzeń nie są prawdziwe, nie martw się. Wielu z nas nabawiło się niezdrowych przyzwyczajeń pod wpływem najróżniejszych czynników wpływających na nasze życie. Na szczęście uważność w jedzeniu oraz intuicyjne odżywianie może pomóc odzyskać naturalne poczucie równowagi, satysfakcji i przyjemności z jedzenia. Zapraszam Cię do indywidualnej współpracy.

Możesz tez napisać do mnie z czym masz największy problem a ja odpiszę z informacją jak mogłaby wyglądać współpraca i ile trwać 


punkty za Jan chozen Bay